Manifesto

“Dünyayı iyiler kurtaracak.” Bu basit bir inanç değil; Bu bizim iş yapma şeklimiz. Bizce kahve, ancak etik şartlar altında, özenle yetiştirildiğinde lezzetli olur.

İşimiz, bize o enfes lezzetli özel çekirdekleri yetiştiren yerel üreticilerle başlar. Kimi zaman hasatta tarlada, kimi zaman da telefonun bir ucunda hayatlarına dahil oluruz. Kolombiya ve Orta Amerika yöresindeki kahvelerimizi doğrudan kahve yetiştiricilerinden ve kooperatiflerden alırız; ki biz onlara dostlarımız demekten gurur duyuyoruz.

Adil ticaret ve sürdürülebilirlikle ilgili çalışmaların etkilerini Orta Amerika’nın en ücra köşelerinde bile görebiliyoruz. Yeni tarım teknikleri sayesinde daha çok mahsul ve daha fazla kazanç sağlamaya çalışan, bu biri birine sımsıkı bağlı toplumun tüm fertleri daha iyi yaşam koşullarına sahip bir gelecek için emek harcıyor. Küçücük bir desteğin hayatları nasıl bir adım daha iyiye götürdüğünü ilk elden bilerek çalışıyoruz.

Uzun vadeli hedefimiz, kahve yetiştiriciliğinde gelecek kuşakların küresel markalara bağımlı olmadan, varlıklarını sürdürülebilir kılmalarıdır. Bu bizim asla taviz vermeyeceğimiz prensibimizdir.

Kahvemizin eşsiz lezzeti, üreticilerimize duyduğumuz şükranın göstergesi ve kahveye olan tutkumuzun her bir fincandaki yansımasıdır. Bu kahveyle dünyayı daha iyi bir yer hale getirmek için küçük bir adım daha attığınızı bilerek kahvenizin keyfini çıkarın.

İsmimiz People of Coffee. Bildik kahve zincirlerine pek benzemeyiz. Biz iyilerin küçük katkılarla dünyayı daha iyi bir yere dönüştüreceğine inan insanlarız.

Aydan Önder Özbora
Ali Özbora